STUDIA PODYPLOMOWE EDUKACJA WŁĄCZAJĄCA
Trzysemestralne studia podyplomowe na kierunku EDUKACJA WŁĄCZAJĄCA skierowane są do nauczycieli, pedagogów szkolnych oraz absolwentów wyższych studiów licencjackich i magisterskich lub jednolitych 5 letnich magisterskich z przygotowaniem pedagogicznym, posiadających kwalifikacje do nauczania przedmiotu lub prowadzenia zajęć. Celem studiów jest przygotowanie nauczycieli do realizacji zadań z zakresu edukacji uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (SPE) w warunkach kształcenia integracyjnego i ogólnodostępnego.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skorzystaj z FORMULARZA KONTAKTOWEGO
UMIEJĘTNOŚCI
Nasi absolwenci są niewątpliwie doskonale przygotowani do pracy w charakterze nauczyciela edukacji włączającej w przedszkolach, szkołach, jak i innych placówkach oświatowo-wychowawczych, opiekuńczych i rewalidacyjnych. Absolwenci studiów licencjackich po ukończeniu studiów podyplomowych uzyskują kwalifikacje w zakresie edukacji włączającej w przedszkolach i szkołach podstawowych. Tymczasem ukończenie studiów podyplomowych przez absolwenta studiów magisterskich pozwala na prowadzenie zajęć we wszystkich typach szkół.
KWALIFIKACJE
Studia mają charakter KWALIFIKACYJNY, toteż ich program uwzględnia wymagania określone rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki. Rozporządzenie to, z dnia 12.05.2021r., określa standard kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.U. 2021 poz. 890). Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest uzyskanie zaliczeń, w tym zaliczenia praktyk zawodowych (jakkolwiek jest możliwe przedstawienie zaświadczenia z miejsca pracy) oraz zdanie egzaminu dyplomowego.
MIEJSCA PRACY
Specjalność niezwykle potrzebna wszędzie tam, gdzie w ogólnodostępnych placówkach integrują się dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami. W związku z tym, że jest to stosunkowo nowa specjalność, w szkołach brakuje specjalistów z tego zakresu. Aby sprawnie realizować zadania pedagoga edukacji włączającej, trzeba wykazać się wieloma umiejętnościami, między innymi z zakresu komunikacji interpersonalnej. Zakres pracy tego specjalisty obejmuje szereg działań skierowanych zarówno do uczniów, jak i do pozostałych członków grona pedagogicznego, jak i rodziców.
Oczywiście studia w trybie niestacjonarnym prowadzimy z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania. Konkretnie to: Strefa Studenta dostępna 24h/dobę, webinaria – wykłady na żywo – dostępne w czasie rzeczywistym oraz w archiwum, konsultacje i ćwiczenia na platformie internetowej.
STUDIA PODYPLOMOWE – EDUKACJA WŁĄCZAJĄCA – OBEJMUJĄ
WYKŁADY I ĆWICZENIA W ZAKRESIE:
I. Przygotowanie psychologiczne do pracy z dziećmi i uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
II. Przygotowanie pedagogiczne do pracy z dziećmi i uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
III. Dydaktyka specjalna
IV. Diagnostyka w pedagogice specjalnej
V. Teorie edukacji integracyjnej i włączającej
VI. Diagnoza specjalnych potrzeb edukacyjnych, planowanie, realizacja i monitoring działań wspierających
VII. Metodyka kształcenia w grupach zróżnicowanych
VIII. Programy wychowawcze w edukacji integracyjnej i włączającej
IX. Praktyki zawodowe -180 godzin, jakkolwiek osoby, które posiadają inna kwalifikację z pedagogiki specjalnej realizują praktykę w wymiarze 120 godzin.
KOSZT STUDIÓW:
3900 zł (oczywiście istnieje możliwość opłaty w 12 ratach) plus opłata rekrutacyjna.
JUŻ DZIŚ POBIERZ KWESTIONARIUSZ REKRUTACYJNY >>>KLIKNIJ TUTAJ Kwestionariusz-isp-2024