AKTUALNOŚCI

Zapraszam do śledzenia AKTUALNOŚCI. Znajdą tu Państwo informacje o nowych kierunkach studiów podyplomowych, licencjackich i magisterskich. AKTUALNOŚCI to również miejsce, gdzie prezentujemy aktualne inicjatywy edukacyjne Wyższej Szkoły Nauk Pedagogicznych i uczelni w nią współpracujących w ramach konsorcjum VARSOVIA. Biorąc pod uwagę misję społeczną uczelni wyższej kierujemy szereg działań nie tylko do naszych studentów. Udostępniamy liczne bezpłatne programy szkoleniowe szerokiemu gronu nauczycieli i pedagogów w Polsce. Wierzymy, że lepsza jakość edukacji jest naszą wspólną sprawą. Natomiast jeśli są Państwo naszymi Studentami i chcą podzielić się opinią na temat studiowania u nas – proszę zostawić wiadomość w zakładce OPINIE O NAS.

REKRUTACJA NA SEMESTR LETNI – NOWY NABÓR NA STUDIA

Nowy nabór na studia jest już otwarty. Rekrutujemy na wszystkie kierunki studiów z naszej oferty. Zadzwoń, by porozmawiać o tym, jak uzyskać nowe kwalifikacje. Zapraszamy również do kontaktu mailowego: ewa@optima.opole.pl

NOWY ROK 2023

Jak co roku w styczniu robimy noworoczne postanowienia. Jeśli Twoim postanowieniem jest rozwój zawodowy, zyskanie nowych kwalifikacji, zaspokojenie ambicji – zadzwoń do nas! Mamy w ofercie nie tylko świetne studia podyplomowe dla nauczycieli (i nie tylko dla nauczycieli), ale również studia MBA i studia wyższe na wielu atrakcyjnych kierunkach. Zimowy nabór już się rozpoczął!

Aby pobrać kwestionariusz rekrutacyjny na studia podyplomowe – kliknij TUTAJ.

Pięknych świąt

Bożego Narodzenia,

zdrowia i pomyślności

w nadchodzącym 2023 roku!

HARMONOGRAM ROKU AKADEMICKIEGO DLA STUDENTÓW STUDIÓW WYŻSZYCH

Aby zarezerwować czas na zajęcia oraz przygotować siły na czas sesji, zapoznaj się z aktualnym harmonogramem roku akademickiego:)

KOLEJNE SZKOLENIE W RAMACH AKADEMII NAUCZYCIELA

Jeżeli zależy Ci na uczniach, a szkoła jest Twoim drugim domem to… prawdopodobnie brakuje Ci czasu, żeby zaopiekować się sobą. Jeżeli ciągle odczuwasz zmęczenie i wypalenie to… To szkolenie jest dla Ciebie. Dzięki niemu zrozumiesz w jaki sposób wsparcie psychologiczne i emocjonalne może stać się drogą do zabezpieczenia twojego zdrowia psychicznego i odzyskania poczucia dobrostanu. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom przygotowaliśmy szkolenie w formie dialogu fachowców, w którym będzie miejsce także na pytania słuchaczy. 

Wsparcie psychologiczne i emocjonalne nauczycieli oraz terapeutów jako warunek rozwoju osobistego. Szkolenie przeznaczone jest dla studentów, nauczycieli, terapeutów, pedagogów i rodziców

Wykładowca akademicki, szkoleniowiec, logopeda, oligofrenopedagog, pedagog, logopeda.
Terapeuta: integracji sensorycznej, metody: INPP, Johansena, Neuroflow, przezczaszkowej stymulacji prądem stałym mózgu, funkcji wzrokowych, behawioralny, integracji bilateralnej, monachijskiej diagnostyki funkcjonalnej, w trakcie specjalizacji ortoptycznej.

Link do rejestracji na spotkanie https://event.webinarjam.com/register/1774/3v8g4bxlr

Więcej o szkoleniu: https://wsnp.edu.pl/akademia-nauczyciela-bezplatne…/…

Certyfikat można uzyskać  odsłuchując webinar poprzez kliknięcie linku oraz dokonaniu opłaty za wydanie Certyfikatu.

Koszt certyfikatu to 20,00 zł (dwadzieścia złotych).

ZAPRASZAMY !!!

CYFROWE CENTRUM STUDENTA

Drodzy Studenci,

w nowy rok akademicki wchodzimy z nowym rozwiązaniem. Aby ułatwić Państwu uczestnictwo w wykładach on-line realizowanych w czasie rzeczywistym, stworzyliśmy zindywidualizowane dostępy do platformy edukacyjnej. Do zalogowania się na stronie https://rekrutacja.czasnastudia.edu.pl/ potrzebne są: login i hasło, które zostało Państwu wysłane automatycznie przez system uczelni tuż po zapisaniu się na studia podyplomowe.

Osoby, które nie mogą odnaleźć wiadomości z tymi danymi, mogą skorzystać z opcji odzyskiwania hasła, podając adres e-mail, który podali w formularzu rekrutacyjnym.

Linki do zajęć mają Państwo przypisane w zakładce OGŁOSZENIA.

Życzymy miłego korzystania i sukcesów w nauce!

REKRUTACJA JESIEŃ 2022

NOWOŚĆ! HIT TEJ JESIENI!

BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE I ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE

Opis studiów:

Studia przeznaczone są dla osób zainteresowanych problematyką bezpieczeństwa samorządowego oraz zarządzania kryzysowego. Nabyta wiedza i umiejętności powinny umożliwić absolwentom studiów zrozumienie interdyscyplinarnego charakteru bezpieczeństwa narodowego, prowadzenie szerokich analiz zagrożeń bezpieczeństwa, budowanie wariantów zapobiegania, przeciwdziałania im i reagowania w razie ich wystąpienia oraz tworzenia planów i organizowanie działań w różnych szczegółowych dziedzinach bezpieczeństwa narodowego.

W trakcie studiów słuchacze zostaną wyposażeni w wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne niezbędne do skutecznego wykonywania zadań na stanowiskach administracji państwowej i samorządowej związanych z bezpieczeństwem i zarządzaniem kryzysowym.

Czas trwania: 

2 semestry , studia w trybie niestacjonarnym z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania (m.in. wykorzystanie technik kształcenia na odległość – e-learning)

Ramowy program studiów:
1. Bezpieczeństwo międzynarodowe
2. Bezpieczeństwo wewnętrzne
3. System organów i instytucji w państwie odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wewnętrzne.
4. Bezpieczeństwo informacyjne (polityka państwa, wywiad gospodarczy, terroryzm informacyjny)
5. Zarządzanie bezpieczeństwem – istota, szczeble zarządzania
6. Zarządzanie kryzysowe w stanach nadzwyczajnych i sytuacjach kryzysowych (terroryzm, katastrofy, wypadki masowe)
7. Systemy informatyczne w zarządzaniu kryzysowym
8. Organizacja zarządzania kryzysowego w Polsce
9. Logistyka i planowanie w zarządzaniu kryzysowym Stany nadzwyczajne i sytuacje kryzysowe
10. Ochrona ludności w stanach nadzwyczajnych i sytuacjach kryzysowych
11. Centrum Zarządzania Kryzysowego – przepływ informacji i komunikacja społeczna w sytuacjach kryzysowych
12. Polityka bezpieczeństwa
13. Strategia bezpieczeństwa narodowego

 Koszt:
2400 zł (możliwość opłat w 8 ratach) oraz opłata rekrutacyjna.

Trwa rekrutacja na studia podyplomowe, I i II stopnia oraz jednolite magisterskie.

Wszystkie kierunki, jakie oferujemy w katalogu studiów podyplomowych, będą uruchomione w tym semestrze. Umożliwiamy kształcenie w formule on-line.

Studia licencjackie, uzupełniające magisterskie i jednolite pięcioletnie magisterskie prowadzone przez nasze konsorcjum VARSOVIA są realizowane hybrydowo, co oznacza, że student może uczestniczyć we wszystkich zajęciach zdalnie.

Na kierunku Bezpieczeństwo narodowe oferujemy zniżki na funkcjonariuszy służb mundurowych. Nasze uczelnie realizują programy stypendialne.

Dla studentów z Ukrainy wystawiamy również dokumenty niezbędne do przedstawienia w organach administracji.

Szczegóły:

Dzień Nauczyciela

W Dniu Nauczyciela składamy serdecznie życzenia tego, aby wdzięczność i szacunek uczniów oraz wychowanków opromieniały  Państwu  każdy kolejny rok pracy. Abyście nie słabli w cierpliwości i optymizmie. I aby towarzyszyło Państwu dobre zdrowie, sukcesy i powodzenie w życiu osobistym.

AKTUALNOŚCI

Набир студентів з України!

Zapraszamy osoby z Ukrainy do podjęcia na uczelniach naszego konsorcjum studiów I i II stopnia, jak również jednolitych studiów magisterskich. Absolwenci studiów wyższych na uczelniach ukraińskich mają natomiast możliwość podjęcia studiów podyplomowych, które dadzą im kwalifikacje, np. do pracy w polskiej szkole.

Więcej informacji TUTAJ

EGZAMIN DYPLOMOWY 2022

Przypominamy, że egzamin dyplomowy odbędzie się w dniach 20-26 czerwca 2022. Szczegóły znajdą Państwo TUTAJ. POWODZENIA!

NOWY NABÓR

Już dziś zaczynamy nabór na kolejny rok akademicki. W nowym roku akademickim oferować będziemy zarówno studia podyplomowe, jak i studia licencjackie, magisterskie uzupełniające oraz jednolite magisterskie na kilku uczelniach wyższych z konsorcjum Varsovia. Właśnie do konsorcjum dołączyła nowa uczelnia: Akademia Nauk Stosowanych we Wrocławiu.

aktualności


AKADEMIA NAUCZYCIELA – ARCHIWUM

Odpowiadając na potrzeby nauczycieli i terapeutów udostępniamy webinaria AKADEMII NAUCZYCIELA w Archiwum. Tymczasem teraz można odsłuchać wykłady, które realizowane były od początku tego roku, a dotyczą rozmaitych kwestii, głównie z obszaru pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Istnieje również możliwość pobrania certyfikatu uczestnictwa.

Więcej informacji – KLIKNIJ TUTAJ

EGZAMINY 2022

Przypominamy, że w tym roku egzaminy dyplomowe odbędą się na platformie edukacyjnej www.wsnp.edu.pl w dniach 20-26 czerwca 2022. Aby skorzystać z egzaminu on-line, Studenci otrzymają na adresy e-mail podane podczas rekrutacji indywidualne linki do logowania do egzaminu.

ŻYCZYMY SAMYCH PIĄTECZEK:)

Wesołego Alleluja!

W te piękne wiosenne święta życzymy Państwu zdrowia, spokoju i miłości. Dobrych przyjaciół i sprawdzonych partnerów. Wiary i nadziei na przyszłość.

NAUCZANIE JĘZYKA POLSKIEGO JAKO OBCEGO I DRUGIEGO

Ponieważ coraz więcej obcokrajowców obejmuje się systemem oświaty w Polsce, zapraszamy na studia podyplomowe, które przygotowują do nauczania języka polskiego cudzoziemców.

Celem studiów jest poznanie metod nauczania języka polskiego jako obcego, nabycie umiejętności korzystania z istniejących materiałów dydaktycznych i tworzenia pomocy dostosowanych do indywidualnych potrzeb uczniów w zależności od wieku czy języka
pierwszego uczących się. Program kształcenia obejmuje również zagadnienia związane z propagowaniem wiedzy o polskich realiach i polskiej kulturze.

Aby zapisać się, pobierz formularz zgłoszeniowy TUTAJ Kwestionariusz-ISP-2021

AKTUALNOŚCI

REKRUTACJA TRWA

Wciąż można jeszcze rozpocząć studia z każdego zakresu ujętego w naszym katalogu.

aktualności
ZAPRASZAMY

Już dziś pobierz formularz rekrutacyjny KLIKNIJ TUTAJ

BEZPŁATNE SZKOLENIA W LUTYM!

Zapraszamy na kolejne bezpłatne webinarium w ramach AKADEMII NAUCZYCIELA, tym razem dotyczące budowania prawidłowych relacji interpersonalnych. W czasach „social distancing”, inaczej mówiąc – „DDM” (też nie brzmi po polsku), cierpią nasze relacje międzyludzkie. Relacje w rodzinie, w gronie przyjaciół, w pracy i w szkole. W konsekwencji wyrażanie emocji, mówienie o potrzebach i problemach staje się coraz trudniejsze. Warsztat „Jak komunikować swoje potrzeby i emocje w kontekście budowania prawidłowych relacji w rodzinie” poprowadzi Pani Barbara Budner. Prowadząca jest pedagogiem, psychoterapeutą w trakcie procesu certyfikacji w nurcie systemowo–ericksonowskim w Wielkopolskim Instytucie Psychoterapii w Poznaniu, trenerem szkolącym kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej według standardów Programu PRIDE, trenerem prowadzącym programy korekcyjno–edukacyjne dla osób stosujących przemoc w rodzinie. Termin: 8 lutego 2022, godzi.19.00. Zapisy: https://event.webinarjam.com/register/1353/k6r53fz41

AKTUALNOŚCI:

KOLEJNE, BEZPŁATNE SZKOLENIA

W nowym roku – nowe wyzwania. Nowa energia, nowe plany, oczekiwania, ambicje. Wyższa Szkoła Nauk Pedagogicznych wychodzi naprzeciw tym potrzebom środowiska edukacyjnego i zaprasza do udziału w kolejnych, bezpłatnych webinariach. W związku z tym, już jutro w ramach AKADEMII NAUCZYCIELA odbędzie się szkolenie dotyczące „Deficytów i potrzeb przejawiających się w zachowaniach ucznia i nauczyciela”. Rejestracja: KLIKNIJ TUTAJ

W trakcie szkolenia dowiemy się, jak można diagnozować potrzeby dzieci i młodzieży, zwłaszcza obserwując ich zachowania. Nasza specjalistka przekaże także cenne wskazówki terapeutyczne dla osób pracujących z dziećmi i młodzieżą, dzięki którym łatwiej poradzą sobie z obciążeniami psychicznymi podczas swojej pracy.

Ponadto w styczniu 2022 zaplanowaliśmy:

14.01.2022r. godz. 19.00: „Wczesne objawy nieprawidłowości w rozwoju dziecka „. Szkolenie poprowadzi mgr Małgorzata Malcan-Kołaczkowska (oligofrenopedagog, neurologopeda, terapeuta Johansen JIAS, terapeuta ręki, terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju, diagnosta ADOS 2)

25.01.2022r. godz. 19.00: ” Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne”. Szkolenie poprowadzi mgr Monika Kroczek (pedagog, terapeuta wczesnej interwencji, terapeuta ręki).

Zapraszamy:)

AKTUALNOŚCI
REKRUTACJA ZIMOWA

Skoro Sylwestra mamy za sobą i mijają właśnie pierwsze dni nowego roku, w naszej filii INSTYTUTU STUDIÓW PODYPLOMOWYCH rozpoczynamy rekrutację zimową. Można podjąć studia na dowolnym kierunku i podobnie jak jesienią skorzystać z wysokiej zniżki przy zapisie na dwa kierunki. Początek roku to okres, w którym chętnie podejmujemy nowe wyzwania, tak więc warto nie zwlekać…

WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

Nadchodzi ten najpiękniejszy w roku czas, czas radości i bliskości. Zatrzymamy się na trochę i patrząc na świąteczną choinkę, pomyślimy o tym, co się udało w tym roku, co planujemy na przyszły, ale przede wszystkim – że dobrze być razem. Wszystkim naszym Studentom, obecnym i byłym (a także przyszłym), życzę z okazji świąt Bożego Narodzenia zdrowia i spokoju. A na nowy rok proszę przyjąć życzenia sukcesów, zawodowych i osobistych.

aktualności

AKTUALNOŚCI – STUDIA PODYPLOMOWE – EGZAMIN

Drodzy Studenci, część z Was już niedługo przystąpi do egzaminu dyplomowego. Osoby, których tok kształcenia kończy się w tym semestrze, będą zdawać egzamin w formie zdalnej na platformie e-learningowej. Aby móc skorzystać z egzaminu on-line, otrzymają dostęp za pośrednictwem poczty elektronicznej (z wykorzystaniem adresu podanego podczas rekrutacji). Sesja odbędzie się w terminie 16-20 lutego 2022. Więcej informacji na temat egzaminu na stronie podyplomowe.info.

aktualności

proszę chwilkę pomyśleć o naszej ofercie!

AKADEMIA NAUCZYCIELA – kliknij TUTAJ. Informacje o nowej cyklicznej inicjatywie kierowanej do nauczycieli i rodziców. Projekt ten koresponduje z działaniami MEN dotyczącymi pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów i nauczycieli w związku z pandemią COVID 19. Spotkania w formie dialogu z zaproszonymi gośćmi prowadzić będzie pani Ewa Plura. Najbliższe webinarium już 2 grudnia 2021 o godzinie 18.00. Bezpłatne szkolenie poświęcone będzie problemom psychiatrycznym dzieci i młodzieży. Gościem będzie dr Anna Maria Papasz – Siemieniuk, nauczyciel akademicki, lekarz w II Klinice Psychiatrycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, konsultant w Poradni dla Dzieci Autystycznych i ich rodzin Instytutu Psychiatrii i Neurologii, Konsultant Ośrodka Pomocy Społecznej Miasta Stołecznego Warszawy. Przewidziana jest także sesja pytań, które uczestnicy będą mogli przesyłać w trakcie trwania webinarium na czacie.

AKTUALNOŚCI

UCZNIOWIE W KRYZYSIE – BEZPŁATNE SZKOLENIE – kliknij TUTAJ. Webinarium na temat kryzysu emocjonalnego i psychicznego dziecka w wieku szkolnym. Niezmiernie ważny problem, zwłaszcza w dobie pandemii. Szkolenie „Uczniowie w kryzysie” poprowadzi mgr Aleksandra Grzechowiak. Jest ona psychologiem oraz certyfikowaną psychoterapeutką poznawczo – behawioralną (CBT) dzieci, młodzieży i dorosłych. Jeśli ktoś z uwagi na realizację awansu zawodowego pragnie również uzyskać zaświadczenie o ukończeniu szkolenia, jest taka możliwość. Może zalogować się później do aplikacji wsnp.edu.pl, aby zamówić taki dokument. Koszt certyfikatu to 19.99 (samo szkolenie jest bezpłatne).

Mamy też takie AKTUALNOŚCI:

AKTUALNOŚCI: PRZYSZŁA ZIMA
Zadzwoń teraz